2019,  aktuaalne,  blogimine,  kodu

Meie uus kodu

Me oleme tänaseks siin elanud juba peaaegu kuu aega, 3 nädalavahetust. eelmisel nädalal saime interneti majja ja eile saime järelturult Annabelile IKEA voodi, mis küll ei ole see, mida esialgu tahtsime aga kuna asjaolude sunnil me õiget voodit ei saanud siis esialgu sobib see meile ka väga hästi. Saame Mothercare pulkadega voodi tagastada õigele omanikule (Härra töökaaslane) ja Annabel saab suurele tüdrukule kohaselt minna ise voodisse ja tulla sealt ka ise välja.

Korteri saime läbi agentuuri (maakleri) ja omanikuga oleme väga tihedas kontaktis. Omanik, oma naisega, on rahvuse poolest Hispaanlased, kuid räägivad võrdlemisi hästi ka inglise keelt. Mul ausaltöeldes ei ole nii toredate ja vastutulelike ning sõbralike korteriomanikega veel tegemist olnud, nad on kahe käega laste poolt ja iga väiksemgi viperus, mis meil siin esinenud on, tulevad nad jalamaid kohale, et koos lahendus leida. Näiteks oli meil interneti saamisega raskusi ja omanik läks Härraga esindusse, et tõlkida ja juhendada ja tol päeval, kui meile ruuter Madridist jõudis, tuli ja ühendas ta selle ise ära. Lisaks kutsusid nad meid perega välja Tapaseid sööma ja muljetama ning pakkusid lahkelt abi, kui seda peaks linnas orienteerumiseks vaja olema.

Asukohast rääkides, on korter Gibraltari piirist 20 minuti jalutuskäigu kaugusel ja bussiga saab 10-15 minutiga piirile. Bussid käivad iga poole tunni tagant, 11.15, 11.45. 12.15 jne. Kortermaja on mere ääres, üle tee on ilusa merevaatega promenaad, kus on mereandide restoran, mitmed välijõusaalid ning mitu mänguväljakut ja rand. Teisele poole jääb suur kaubanduskeskus- Carrefour, kus on lisaks toidupoele näiteks Bershka, Zara, õmblusateljee, mõned kiirtoidu söögikohad, prilli-kella- jms -poed. Me elame üsna veidra kompositsiooniga kortermajas, millest ma veel isegi päris täpselt aru ei saa. See ei ole paarismaja elamu ega ka mitte tavaline kortermaja…pigem midagi vahepealset. Igaljuhul meie läbi kahe korruse korter asub teisel ehk viimasel korrusel ja meie teiselt korruselt saab minna välja katuseterassile, mis on hiiglama suur. Esimesel korrusel on meil ka üks väiksem rõdu, seal on palju taimi ja lilli (vähemalt suvel saab olema).

Ruumi on siin ilmselt kokku koos rõdu ja terassiga korralikult üle 100 ruutmeetri, täpsed numbrid jään teile hetkel võlgu. Alumisel korrusel on köök, WC, elutuba, rõdu ja üleval korrusel on 2 magamistuba (meie magamistoast läheb veel eraldi garderoobi tuba), üks suur vannituba, kontorituba ja väliterass. Üür on 800€ kuus, kommude koha pealt jään jälle võlgu, võin vaid eeldada, et vee ja elektri pealt läheb talveperioodil kenake summa. Meil on oma hoov, kus on bassein ja meie maja taga asub üks farm, kus peetakse hobuseid, kukkesid ja kanu.

Elame jällegi korteris, mis pole selline tavaline kohaliku Hispaanlase kodu vaid pigem mõeldud turistile, kes töötab Gibraltaril ja elab üle piiri, La Lineas. Meie omanik on ametilt küberpolitseinik Lõuna-Euroopa regioonis, tema naise kohta ma eriti midagi ei tea kuid nagu ma aru sain, neile jäi see korter liiga suureks ja nad otsustasid kolida väiksemasse korterisse ning panid selle siin üürile. Pesumasin, külmkapp olid sees, nõudepesumasina kohta ütlesid, et võivad selle meile siia osta, kui me pikemaks jääme ja soovi avaldame. Mööbel oli ka sees kõik ja no ütlen ausalt, et eelmisest korterist siia kolides tunnen küll ennast, kui kuningakass. Mulle siin väga meeldib, see korter on hubane ja mulle meeldib siin peaaegu, et kõik. Kui millegi üle vinguda siis selle üle, et Annabeli toas kardinapuid ei ole ja meie toas on üks imelik kardin, mida esialgu tundub, et ei saa sealt eemaldada lihtsa vaevaga. lisaks arvasin ma, et meil on mullivann…tegelikult on tavaline suur vann, mis on MEGAMÕNUS!

Ma arvan, et sellisest korterist võin ma Hispaaniast lahkudes vaid unistada seega ma naudin igat päeva, mis mulle siin korteris antud on 🙂

Köök
Master-bedroom
ülemise korruse vannituba

Üleval korrusel on meie magamistoa ja Annabeli magamistoa vahel üks vahetuba, mida me nimetame kontoritoaks või külalistetoaks. Kuna see ei tundunud minu jaoks väga praktiline ruumikasutuse poolest siis otsustasin selle toa ümber tõsta. Kuna minu ema ja vanem õde tulevad mais meile külla siis selle peale mõeldes sai ka tuba sisustatud. Üks saab magada üleval korrusel ja teine saab all suurel diivanil magada.

ENNE

PÄRAST
Annabeli tuba
Elutuba
Vaade katuseterrassilt

Mis on sinu meelest oluline korteri/maja üürimisel? Peale üürihinna muidugi

2 kommentaari

 • yavanna111

  Nii tore kuulda 🙂 Õnne ja toredaid hetki teile uues kodus! 🙂
  Meil tõsteti ka üür just 800 peale… ei ole pääsu sellest hindade tõusust.
  Aga vastuseks küsimusele – minu jaoks kõige tähtsam asukoht 😛 Teisel kohal avarus, päikselisus ja vaated.

  • seeeiolemuinasjutt

   Meil oli enne 650 üür aga kodu meie mõistes külakolkas + korter ise oli lagunemas, hallitas jne. Nüüd oleme piiriäärses linnas, kus korter on minu meelest nagu loss ja kõik, mis vaja on käe-jala ulatuses. Rohkem rahul ei saakski olla. Aitäh 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga