2019,  blogimine,  ilu,  iluteenused,  tervis

Vaatasime Härraga “Hooaega” ja tekkis küsimus…

Vaatasime siin Härraga Hooaega kanal 2 pealt, kus Aveli Jänes (saatejuht) võttis kokku 2018 aasta parimad palad ja mina hakkasi juba listi tegema kõikidest ilutoodetest, mis mul nüüd vaja on selleks, et vananeda väärikalt, ilus välja näha, olla terve, kaunis jne jne. Mina hakkasin aga mõtlema, et kui me iga sümtomi ennetamiseks, vananemise ennetamiseks, tervise hoidmiseks, ilu säilitamiseks, immuunsussüsteemi tugevndamiseks, manustame siirupeid, tablette, toidulisandeid ja kasutame kreeme, õlisid, kapsleid, happeid ning käime veel sajal erineval protseduuril siis A) Kust see raha tuleb? B) Kus neid 10 000 asja/toodet/tabletti hoiustada? C) Kui palju läheb aega ühes päevas, et ilus välja näha ja terve olla?

Kõik naised ja ka mõned mehed tahavad ju head (noored) välja näha ning terved olla. Tugevad küüned, lopsakad ripsmed, sile tselluliidita nahk, läikivaid juuksed, punnideta näonahk, tervis, kui purikal- iga naise (ja miks mitte ka mehe) unistus. Peamine saladus, millega seda kõike saavutada ning hoida on muidugi õige toitumine ja mõõdukas füüsiline koormus, värske õhk aga olles sündinud tarbimisühiskonna tipphetkel, on meil valikuid rohkem, kui taevas tähti. Mida võtta-mida jätta? Selles on küsimus?

Hooajas toodi välja mitu Anu Saagimi esitatud lugu, kus ühes ta kiitis NEID Dr. Ohhira kollageeni jooke taevani ja ütles, et ta suur kollageeni joodik. Tema on vist tõesti ainukene inimene, kes saab öelda, et “Vaadake mind!” ja inimesed ostavad, sest nad usuvad sellesse, mida ta kasutab, sest ta on hästi säilinud ja/või on valinud õiged protseduurid, mida teha ning need on toiminud. Uurisin ka siis järgi, mis tootega tegu ning kohe sain teada, et need kollageeni joogid näiteks on 96 raha ja kui sinna juurde veel valida midagi juustele, midagi küüntele, midagi immuunsusele, nahale, kehale ja vaimule siis ma ei tea, rahakotti ei jäägi mittemidagi!

Foto:Pexels

Räägitakse ka, et tuleb otsida ja leida just enda jaoks see sobiv ning teha omad valikud. Valikuid aga on nii palju ja igaüks ülistab ju oma toodet ja nii võibki jääda erinevaid asju proovima ja võibolla ehk leiad selleks ajaks, kui oled jõudnud Anu vanusesse ka endale midagi, mis tõesti sobib ja toimib ja mille hinna ning kvaliteedi suhe on sinu jaoks paigas. Mina, tavaline inimene, kes pole hõbelusikas suus sündinud, ei julge lihtsalt proovimiseks võtta kalleid tooteid, näiteks eelmisel Ilumessil (mis peaks olema justkui loterii hindadega tutvumismess ) pakuti mulle tooteid, kus hinnaklass ületas isiklikult minu ostmiskünnise mitmekordselt ja ma usun, et ka paljude teiste, kes sinna sattusid. Näiteks üks kollageeniga näohooldussarja, mis sisaldab ka Surnumere muda ning muid kasulikke koostisosi, selle hinnaklass jäi 100-200€ vahemikku. Ma isiklikult võtsin Ilumessile vist 50€ sulli kaasa, mille eest, taganjärgi mõeldes, ei saanudki midagi.

Tulles tagasi teema juurde, kuidas ja mida endale valida? Mille järgi teha see otsus? Natukene aitab kaasa valimisele näiteks see, kas sa oled puu kallistaja, vegan, maailmapäästja, eelistad looduslikku, kodumaist või pigem tahad võimalikult intensiivset, tugeva mõjuga, loomse sisaldusega, päris looma karva või sünteetilist materjali (meigipintslid näiteks), kas firma tuntus on oluline jne. Kuid siiski on valikuid liiga palju ja pea on paks, sest kõik tundub jutu järgi hea, lausa asendamatult hea kuid kõike kokku kahmata endale ju ei saa. Kuigi kuulates neid Hooaja saatekülalisi, kes parasjagu midagi uut soovitavad siis tundub, et nemad justkui kasutavadki 100 asja korraga ja Härraga siin jäime mõtlema, kuidas see protseduur igapäevaselt välja näeb?

Härra pakkus välja, et Anu ärkab igal hommikul, sööb 1/8 omletist ning asub siis toidulisandite kallale, mida on koguseliselt palju rohkem, kui hommikusööki- ampullid, kapslid, tabletid, pulbrijoogid, õlid, . Seejärel on aeg pai teha oma kehale välispidiselt ning üks hea tund läheb selleks, et kreemitada, õlitada, kuputada ja spreitada oma keha ja juukseid. Tundub kuidagi utoopilisena, mis te arvate? Juba vitamiinide valimine on paras peavalu. Räägitakse, et multivitamiinid on kehv valik aga ostes iga vitamiin eraldi, kulub palju raha ja no see hunnik tablette ei lähe korraga kõrist allagi.

Vahepeal oli mul korraga erinevate mineraalide ja vitamiinide puudus ja pidin ostma kolm erinevat toidulisandit, mida manustades pidin meeles pidama oma toidukordi ning seda, kas neid tohib üldse koos võtta, sest ühe tarbimine võib oluliselt vähendada teise toimet. Ühte ei tohtinud võtta piimatoodetega, teist ei tohtinud võtta söögi alla, kolmandat aga söögi peale. Minu jaoks tundus see selline ettevõtmine, et otsa eest võttis higiseks. Muidugi ma unustasin ära ja ajasin sassi ja kes teab, mida veel. Peale seda kadus pikaks ajaks igasugune soov võtta toidulisandeid.

Foto:Pexels

Kõige kallim protseduur/toode, mille ostnud olete? Mille järgi ostad toidulisandeid/vitamiine vms ilu/tervise produkte?

PS: Kõige kallim tervisetoode/tooted, mida olen soetanud endale on seotud minu näonaha probleemidega. Kreemid, geelid, mineraalkosmeetika, antibiootikumid, toidulisandid. Kõige kallim protseduur…35€ vist näohooldus/maššaaz.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga