blogimine

2019-Lisame vürtsi juurde!

Ma ei teagi, kas enam annab enam rohkem oma elule vürtsi juurde lisada, kui aastase lapsega Lõuna-Hispaaniasse kolida, mu sisetunne ütleb, et eks ikka saab-kolida näiteks Hiina! See oleks tõsine pipralaks meie elus aga huuh, õnneks ei koli keegi meist Hiina, külla võiks minna küll paariks nädalaks kuid mitte kauemaks. Mul ei ole midagi Hiina vastu, lihtsalt ma (me) ei saaks hakkama seal, ma ei tahakski saada. See oleks too much ja too kaugel kodust, ma ei ole kindel, et Hispaaniaski elamineminu “cup of tea” on.

Tahtsin alustasin 2019 aastat hoopis toidule vürtsi lisamisega, nimelt tegin esimest korda elus enamusele tuttavat ning tuntud Tai rooga, milleks on Tom Kha supp. Tom Kha on hapukas ent vürtsikas kookosepiimast valmistatud supp, milles on šampinjone, kana, tšillit jne. Vot ja seda tegingi ning mõnusalt piprase ja ingverise, nii, et pisara võttis ikka silma, kui sõin. Ja teate, mis on kogu selle ettevõtmise juures imelik?

Veel aasta tagasi, ei olnud ma nõus keeleotsagagi puudutama ühtegi vürtsist toitu. Söögikohtades, restodes olid Pipraga või mitme pipraga illustreeritud toidud kindel EI! Polnud nõus tegema ega sööma ja olin kindel, et mitte-ku-na-gi! Ometigi soon ma olen, söön väga hea isuga vürtsist Tai suppi, mille ma oma kätega ise valmistasin. Paneb muigama, ma ütlen, sest ma isegi täpselt ei tea, mis vahepeal juhtus. Ehtne näide sellest, kuidas inimese soovid ja maistsed ning stiil võib muutuda aastate jooksul. Seega ära kunagi ütle “Ei iial”, sest sa võid ise ka üllatunud olla hiljem.

Ma küll nimetan seda Taipäraseks Tom Khai supiks kuid tuleb välja, et ilma Galangalita (Taim, mille juur meenutab ingverit) ei ole see supp siiski päris Tom Kha kuid kuna mina siit poodidest esialgu galangalit ei leidnuv või ei osanud otsida siis tegin mina selle supi valmis ingveri ja tšilliga.

Supp tuli nii hea, et mina ja Härra ka, sõime seda 2 päeva lõuna ja õhtusöögiks ning otsas supp oligi- mõnusalt vürtsikas, ingverine, mahlakas, koorene ja maitsev.

Olen väga põnevil, millist suppi või muud vürtsist toitu järgmisena teen. Ideid?

Kas armastad vürtsiseid toite? Mis on su lemmik toit?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga